Manžety na chráničky

Manžety brání vnikání spodní vody a různých živočichů nebo nečistot do chráničky. Nasazují se na trubku v průběhu montáže a upevňují se utažením nerezových pásků, které jsou k manžetě přiloženy při dodání. Manžeta je vyrobena ze syntetického kaučuku EPDM, který je odolný proti vlhkosti a jehož trvanlivost je pro dané účely vyhovující. Manžety jsou odlévány do forem a jsou tudíž celistvé bez jakýchkoliv spojů, což zvyšuje těsnost po správně provedené montáži.

V případě, že není možno manžetu nasunout na trubku (trubka je odvíjená z kotouče nebo je už po svaření), resp.se jedná o dodatečnou chráničku na stávajícím vedení, vyrobí se manžeta půlená, která se teprve na místě slepí (lepidlo je součástí dodávky) a opět se připevní nerezovými pásky.

Při volbě průměru manžet se postupuje dvěma způsoby.

U manžet dělených je třeba zjistit přesné vnější průměry jak chráničky, tak trubky uložené v chráničce. Přitom je třeba počítat i s případnou izolací, aby byly dostatečně dlouhé upevňovací pásky.

U nedělených manžet se uvádí pouze světlosti trubky a chráničky a manžeta je vyrobena s takovým rozměrem, aby se dala nasunout na trubky se standardním průměrem. Pouze tehdy, je-li trubka resp.chránička v nestandardním rozměru, je třeba toto uvést. Též je třeba upozornit v případě, že trubka nebo chránička jsou opatřeny zesílenou izolací.

Novinkou jsou manžety AWM. Jedná se o manžety s možností výběru ze dvou základních průměrů chrániček a několika průměrů potrubí. Příslušný otvor pro potrubí se v manžetě vyřízne podle potřeby. Podrobnosti o manžetách AWM naleznete v sekci ke stažení.

Manžety na chráničky

Dokumenty ke stažení

manzety-akt-awm.pdfStáhnout
manzety-astaktawm-cenik.pdfStáhnout
manzety-na-chranicky-cenik.pdfStáhnout
montazni-navod-koncove-manzety-chranicek.pdfStáhnout
navod-k-lepeni-pulenych-manzet.pdfStáhnout
raci-a-manzety-infolist.pdfStáhnout

Zeptejte se nás

Ing. Tomáš Gryc

Ing. Tomáš Gryc

Ředitel divize a technická podpora

gryc@disa.cz
+420 548 141 215
+420 724 005 241

Dotazy

Zaujala Vás naše nabídka? Máte k ní nějaké dotazy? Rádi Vám na ně odpovíme. Vyplňte prosím formulář níže a my se Vám do druhého pracovního dne ozveme.