Odpadní voda

  • Biologická úprava odpadní vody ani v kombinaci s konečným přečištěním a filtrací neumožňuje inaktivaci patogenních bakterií, virů, parazitů, ani odstranění látek způsobujících mikroskopické znečištění, což je nezbytné pro komplexní ochranu zdraví a životního prostředí.
  • Oxidace ozonem se osvědčila jako to pravé řešení problému dokonce i v případě odolných znečišťujících látek. Škodlivé látky, barviva, pachy a mikroorganismy jsou zničeny přímo oxidací, aniž by došlo k tvorbě škodlivých vedlejších produktů nebo významného množství residuí. Ozon je při úpravě odpadní vody s úspěchem používán pro odstranění tenzidů, fenolů, kyanidů, AOX a na odbarvení. Ozonizace je také účinnou technologií na destrukci CHSK a endokrinních látek. Navíc v oblasti úpravy odpadní vody dochází k synergickému působení ozonu, jako např. dezinfekce virů a bakterií, rozklad splaškových kalů nebo odstranění nežádoucích pachů v případě umístění ČOV blízko obytných zón.
  • Rozkladu splaškových kalů jako účinnému způsobu snížení množství kalu, který je nutné likvidovat, je věnována stále větší pozornost. Ve srovnání s běžně používanými způsoby dosahuje ozon vysokého stupně rozkladu splaškových kalů a již nyní je hojně používán v úpravě průmyslových odpadních vod. Působením ozonu jsou ničeny buňky mikroorganismů a jednotlivé složky buněk jsou uvolňovány. Rozložený kal potom slouží jako zdroj uhlíku pro denitrifikaci. Kromě snížení množství kalu se významně zlepšuje jeho usazování a také je zamezeno tvorbě pěny. Specifickým rysem použití ozonu ve srovnání s mechanickými metodami rozkladu je, že těžko rozložitelné látky jsou částečně oxidovány ozonem, a tím jsou připravené pro biologický rozklad. Tímto způsobem je umožněn vysoký stupeň rozkladu, až 35 %.
  • Při snížení množství kalu o 30 – 40% se výrazně sníží náklady na likvidaci. V případě úpravy průmyslové odpadní vody bylo při použití ozonu v některých případech dosaženo snížení množství kalu až o 60%. Výrobce ozonizačních systémů WEDECO realizoval mnoho úspěšných projektů jak v oblasti čištění komunální odpadní vody, tak v oblasti čištění průmyslových odpadních vod.
Vhodné produkty:

Odpadní voda

Zeptejte se nás

Ing. Jiří Beneš

Ing. Jiří Beneš

Technický ředitel

benes@disa.cz
+420 548 141 217
+420 606 736 574
Ing. Hana Mádlová

Ing. Hana Mádlová

Administrace zakázek UV

madlova@disa.cz
+420 548 141 218
+420 736 407 892
Ing. Sylva Dufková

Ing. Sylva Dufková

Chemická dezinfekce, detekce ExTox

dufkova@disa.cz
+420 548 141 254
+420 720 944 321
Ing. Stanislav Drápal

Ing. Stanislav Drápal

Příprava a realizace zakázek ozon, Oxymat, Statiflo

drapal@disa.cz
+420 548 141 238
+420 732 385 180

Dotazy

Zaujala Vás naše nabídka? Máte k ní nějaké dotazy? Rádi Vám na ně odpovíme. Vyplňte prosím formulář níže a my se Vám do druhého pracovního dne ozveme.